A.Skřivanová Photography

Jak se připravit na focení?

Chtěli byste se nechat vyfotografovat, ale bojíte se, protože s focením nemáte zkušenosti? Nevíte, jak se připravit na fotografování, co si obléci nebo jak se nalíčit a učesat? Pokud Vás čeká Vaše úplně první fotografování, nebuďte nervozní! Není se čeho bát.  Focení je hlavně zábava a platí zde základní pravidla, že v jednoduchosti a přirozenosti je krása.

Zde je několik mých tipů, jak se dobře a včas připravit na fotografování:

1) Rozmyslete si dostatečně dopředu styl fotografií, který se Vám líbí a jaké fotky chcete mít. Pokud váháte, ráda s Vámi vše proberu a poradím. Hlavní je zůstat sám sebou a přirozený.

2) Připravte si různé kombinace oblečení. Pokud se budete fotografovat ve vlastním oblečení, je dobré sladit pouze 2-3 barvy a vynechat velké rušivé nápisy nebo křiklavé vzory, obzvláště u rodinného fotografování. O oblečení přemýšlejte už několik dní dopředu a nebojte se ho se mnou konzultovat. Nic nenechávejte na poslední chvíli. Ať máte vše promyšlené, čisté, vyžehlené, připravené. Pokud jste si vybrali fotografování v kostýmu, tak se nemusíte sami o nic starat a perfektní kostým připravým já.

3) Detaily jsou důležité. Oblečte se tak, aby Vám na kůži nevznikaly otlaky od oblečení, gumiček, ramínek, atd.  Pohodlné oblečení je základ duševní pohody. Doplňky jsou dobré, ale někdy méně znamená více. Mějte upravené nehty, obočí, muži vousy. Nenechte si vyschnout rty – přineste s sebou také balzám na rty.

4) Přirozená krása je ta nejkrásnější. Vždy používejte make-up, který odpovídá tónu vaší pleti. Dejte si při líčení pozor, aby obličej měl stejný odstín jako krk, ramena a zbytek těla. Doporučuji líčením zvýraznit oči a linie tváře. Pokud nejste zvyklá se líčit, určitě se svěřte do rukou profesionální vizážistce před fotografováním. Několik dní před fotografování doporučuji dodržovat pitný režim, aby Vaše pokožka byla krásně hydratovaná a zářivá a také vynechat pikantní a sladká jídla, po kterých se tvoří pupínky a nedokonalosti. Akné , jizvy nebo modřiny se nesnažte skrýt násilnou cestou. Vizážistka si s nimi poradí při líčení nebo v případě potřeby tyto drobnosti retušuji. Několik dní před focením vynechte návštěvu solária a technické ošetření pleti u kosmetičky. Vlasy si umyjte den před fotografováním nebo navštivte kadeřnici. V balíčku tématických portrétů v kostýmech je vizážistka v ceně a přítomna před I během fotografování.

5) Dobře se vyspat a přijít odpočatí a s dobrou náladou! Přijďte si svůj zážitek užít s radostí a očekáváním hezkého výsledku.

V případě jakýkoliv dalších dotazů Vám ráda pomohu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.